Notice: Undefined variable: questpos in /home/ozera/ozera.com.ua/www/includes/allpage/global_quest.php on line 9

Notice: Undefined variable: questposall in /home/ozera/ozera.com.ua/www/includes/allpage/global_quest.php on line 15
Озера
Озера
Географічна довідка
17579 переглядів
Шацькі озера розташовані у крайньому північно-західному куточку України. В адміністративному відношенні вся група озер знаходиться на території Шацького району Волинської області, який на заході межує з Республікою Польща, а на півночі – з Республікою Білорусь.  Основна частина території району входить до складу Шацького національного природного парку, що утворився у 1983 році (площа – близько 49 тис. га.). До складу цього об‘єкту природно-заповідного фонду входить 23 різноманітних озера. Найбільші з них: Світязь, Пулемецьке, Люцимер, Луки, Перемут, Пісочне, Чорне Велике, Кримно та інші. Шацькі озера – одна з найбільших озерних груп Європи. Вони віднесені до категорії водно-болотних угідь міжнародного значення і охороняються згідно вимог Рамсарської конвенції.

Найбільшим серед озер Шацького національного природного парку є Світязь. Його часто ще називають «Українським Байкалом», адже це найглибше (58,5 м) та найчистіше (прозорість води – 5-8 м) озеро України.                                             

Водойми Шацького національного парку багаті на різноманітні види риб. Найбільшим місцевим делікатесом вважається вугор – прибулець із Саргасового моря. Також в озерах регіону зустрічається карась, короп, щука, судак, окунь, лящ, лин, сом і канадський сомик, білий амур та багато інших (всього – близько 30) видів риб. Надзвичайно багатою є флора і фауна Шацького поозер‘я. Тут зустрічається 28 видів рослин внесених до Червоної книги України, близько 100 видів представників лікарської флори. Загалом на території національного парку зростає понад 800 видів вищих судинних рослин.

Переважна більшість навколишніх лісів – соснові, досить поширеними є також березові, вільхові, дубові та інші урочища із мішаними породами деревини. Тваринний світ навколишніх лісів, боліт та лук також дуже багатий. Досить поширеними на території Шацького національного парку  є дикий кабан, лось, косуля, лисиця, ондатра, заєць та інші. До Червоної книги України внесені: кутора мала,  видра, горностай, борсук, ропуха очеретяна та інші.

Шацькі озера славляться багатством водоплавних птахів. Тут зустрічаються різні види диких качок, лебеді, дикі гуси, сіра та біла чапля, сірий журавель, чорний лелека та багато інших представників пернатого світу. Загалом на території Шацького національного парку зустрічається 27 видів птахів внесених до Червоної книги України. В рекреаційному відношенні найбільш освоєними є прибережні зони озер Світязь та Пісочне. Саме біля цих водойм розташовано найбільше різноманітних баз відпочинку, пансіонатів та приватних котеджів. Хоча для відпочинку цікавими є всі озера Шацького національного парку, адже кожне з них є по-особливому привабливим та неповторним.